Automatyka przemysłowa

Jak działa wzmacniacz szerokopasmowy?

Jeśli chcesz nabyć wzmacniacz szerokopasmowy, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe.

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjny sprzęt używany przez operatorów kablówek. Ich główną rolą jest wzmocnienie mocy sygnałów biegnących do indywidualnych odbiorców. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – prosta eksploatacja

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych pracują zazwyczaj w zakresie 30 Hz – 1 GHz. Doskonale filtrują wszelkie awarie wywołane na przykład przez usługi internetowe oraz umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie umieszczone są w blokach, w których mieszkają klienci. Sprzęty tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany wszędzie. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a konfiguracja wzmacniacza prosta. Moduły te charakteryzują się wysokim poziomem wyjściowym – oscylującym od 129dBuV. Poziom może być różny, uzależnione jest to bowiem od wykorzystywanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – profesjonalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał nie nastręcza trudności. Używa się w tym celu elementy regulowane lub moduły WHX-923. Urządzenia posiadają także specjalną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są wyjątkowo bezpieczne. Nowoczesne modele wyposażono w profesjonalny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji powoduje, że moduły te są powszechnie stosowane i gwarantują abonentom doskonałą siłę sygnału w domowych telewizorach. Dużym plusem jest też niski poziom mocy ok. <6W.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]