Automatyka przemysłowa

Multiswitch kaskadowy – łatwe skalowanie sieci

Dowiedz się więcej o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie odpowiednia, decyduje wiele czynników. Musi oczywiście być bezpieczna i gwarantować dużą jakość przesyłanych sygnałów, jednak tak samo ważna okazuje się możliwość łatwego jej powiększenia. Wykonanie dodatkowych połączeń nie może wiązać się z potrzebą przeprowadzenia trudnych prac – w wyniku tego pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, przez które powiększenie instalacji okaże się łatwe oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest przepisami.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach wtyczkami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli konieczne będzie powiększenie instalacji – między innymi wówczas, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – musimy tylko umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, ale w większych blokach trzeba oczywiście zastosować urządzenia o większej ilości złączy. Niezwykle istotna jest także separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnym stopniu wpływa wszak na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści db. Będzie to istotne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]