Bezpieczeństwo i ochrona

Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Dowiedz się, gdzie nabyć tabliczki informacyjne, wejdź na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, podnosi się też nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać. Sprawdźmy więc w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – oznaczają wieżowce i przychodnie

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, biurowce, banki, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie wyszukamy np. urząd miasta. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach budynków, ponieważ bardzo często możemy je również zauważyć wewnątrz. To wielki zespół tabliczek, które z reguły służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pokoju lub pracownika w ogromnych budynkach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami referatów. Szukasz sekretarza czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują drzwi awaryjne, wyznaczają pomieszczenia dla niepełnosprawnych, komunikują o regułach używania wind w czasie pożaru. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują także specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych materiałów (takich jak PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Kontakt:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]