Biżuteria i kosztowności

Charakterystyka koczyków wiszących

kolczyki wiszące

Jednym z najpopularniejszych rodzajów biżuterii są kolczyki. Zakładają je nie tylko kobiety – od jakiegoś czasu cieszą się też wzrastającym popytem wśród mężczyzn, zwłaszcza tych lubiących niekonwencjonalny styl. Nie można jednak negować, że zdecydowana większość kolczyków wytwarzana jest z myślą o kobietach. Nadzwyczaj olśniewające są przede wszystkim wiszące kolczyki. Są one bardziej zauważalne i tym samym w zdecydowanie oddziałują na to, jak inni postrzegają naszą stylizację. To powoduje, iż cieszą się znaczną popularnością wśród kobiet w różnym wieku i noszących się w różnych stylach. Ogromna różnorodność kolczyków wiszących umożliwia dobranie ich właściwie do każdej garderoby. Jak więc dobrać kolczyki wiszące najlepsze do danej okazji? Na które ich aspekty winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – zwróć uwagę na ich design oraz długość

Kształt kolczyków i ich długość to atrybuty głównie rzutują na to, jak wizualnie będzie postrzegana twarz, zatem należy wziąć je pod uwagę przy doborze kolczyków wiszących. Krótsze kolczyki wiszące sprawiają, że twarz wydaje się bardziej krągła, zaś te dłuższe (w sprzedaży kupimy takie mające nawet 8-9 centymetrów) wyciągają ją. Kształt kolczyków ma tu także ogromne znacznie. Podłużne powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej sferyczne – wręcz . W sklepach znajdziemy także kolczyki neutralne, które nie oddziałują za bardzo na postrzeganie kształtu naszego oblicza – w tym miejscu koniecznie należy napomknąć między innymi o kolczykach przypominających krople wody.

Wiszące kolczyki – do jakich kreacji pasują?

Szukając kolczyków wiszących prawidłowo dostosowanych do danej kreacji powinno się pamiętać, że są one bardzo wyraźnym dodatkiem. W sąsiedztwie innej wyrazistej biżuterii mogą zatem wywołać odczucie braku umiaru. Zatem rekomenduje się unikać noszenia ich do ogromnych zegarków, bransolet lub kolii. Kolczyki wiszące będą zaś wyglądały wspaniale, jeśli w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, że poprawnie dobierzemy je do fryzury, sukienki oraz butów.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]