Biżuteria i kosztowności Zakupy

Naszyjniki z kamieniami – co warto o nich wiedzieć?

naszyjniki z kamieniami, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Są wśród nich prawdziwe kamienie i ich sztuczne odpowiedniki. Mogą przybierać najróżniejsze kolory – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Niektóre najlepiej nosić do eleganckich kreacji, inne doskonale będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się ogromnym zainteresowaniem – inne są czasy oraz mody, jednak nadal je chętnie nosimy, a niektóre z nich są bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Warto zatem powiedzieć parę słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Rodzaje naszyjników z kamieniami

Rozmaitość kamieni wykorzystywanych do wytwarzania naszyjników jest wielka – obok topazów, turkusu czy bursztynu, dostępne są wśród nich także minerały wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi doskonale prezentują się przy strojach zarówno zwykłych, jak i wieczorowych.

Naszyjniki z kamieniami – takich zachowań się wystrzegaj

Minerały szlachetne są zazwyczaj bardzo podatne na uszkodzenia – przy nieprawidłowym użytkowaniu niełatwo zatem je zepsuć. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je zawsze, gdy zachodzi ryzyko ich zarysowania – podczas kąpieli, przy porządkach lub pracach manualnych. Unikajmy też noszenia paru naszyjników z kamieniami jednocześnie – zachodzi prawdopodobieństwo, że będą się zderzać i tym samym rysować.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]