Biżuteria i kosztowności

Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Jeśli chcesz zamówić topaz mistyczny, koniecznie wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, że to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Doskonałe efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji wisiorków, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia jest także mnogość barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do konkretnej kreacji.