Biżuteria i kosztowności Zakupy

Wisiorki srebrne – duży wybór

Zobacz, gdzie zamówić srebrne zawieszki.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.