Budownictwo

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Dalsze informacje o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]