Budownictwo

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

baseny, baseny kąpielowe

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia również halę basenową albo ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Kontakt:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]