Budownictwo Zakupy

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Jeśli chcesz zamówić blachy trapezowe na dach, koniecznie sprawdź www.regamet.pl/blacha-trapezowa/.

Blachy trapezowe tworzą trwałe pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – niedroga a przy tym mocna blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony też ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można użyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być też wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Blacha trapezowa będzie także perfekcyjnie prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, garaży albo budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową należy kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Kontakt:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08