Budownictwo

Budowa domów drewnianych – nowoczesny dom z nutką tradycyjności

Zajrzyj w to miejsce i dowiedz się, kto oferuje budowę nowoczesnych domów drewnianych.

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także dużymi stratami energii. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to aktualnie świetny przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają też inne nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się najczęściej w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]