Budownictwo

Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Na domygoralskie.com/technologie.html dowiesz się, kto ma w swojej ofercie budowę domów z bali.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają bardzo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali naprawdę często spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment z chęcią wznoszone też w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest niezbędna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niepożądane niespodzianki.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]