Budownictwo

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Sprawdź, gdzie kupić domy drewniane Kraków, wejdź na domygoralskie.com.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla astmatyków, alergików oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]