Budownictwo

Do czego służą podpory stropowe?

Jeśli potrzebujesz podpór szalunkowych, koniecznie odwiedź tę stronę.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią też drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, doskonałą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]