Budownictwo

Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Potrzebujesz dźwigara? Odwiedź tę stronę.

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, a także wykonanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezbędne przy budowie stropów – wtedy ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada natychmiast po wylaniu i może stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym obciążeniom, które sięgają kilkudziesięciu ton. Z tej przyczyny jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych do tego materiałów. Muszą one być rzetelnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak buk, sosna, topola i olcha. Ogromnie istotne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które na co dzień parają się budową piętrowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście firmy, które rzadko akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych części szalunków.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]