Budownictwo Zakupy

Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Sprawdź, gdzie kupić kontener na odpady.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również złom, gruz – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla firm transportowych i magazynów.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]