Budownictwo Zakupy

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Zamów systemy rynnowe.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak zakładanie rynien. Co w związku z tym powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny metalowe, PCV albo plastikowe – co kupić?

W ofercie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania powinno się więc przedyskutować ze specjalistą.

Kontakt:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08