Budownictwo Zakupy

Rodzaje kontenerów na odpady

Kup kontenery hakowe.

Nie wszystkie odpady mogą trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to głównie tych, które są generowane w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i renowacji, jak również odpadów przemysłowych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z magazynowaniem i transportem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dopasowane do składowania i transportu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak wióry metalowe, trociny czy granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich firm?

Odbiorcami usług producentów kontenerów stalowych są rozmaite podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, jak również różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich przechowywania bądź utylizacji.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]