Budownictwo

Wypożyczalnia szalunków – dla kogo taka usługa?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - sprawdź aktualną ofertę.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, lecz spotyka się też wersje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na spore koszty nie zawsze ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o komforcie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się solidne i praktyczne. Bardzo ważna będzie również obsługa klienta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości warto zaś wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]