logo

Gdzie uciekać z Polski w razie wojny?

Gdzie uciekać z Polski w razie wojny? To pytanie pojawia się coraz częściej wśród użytkowników Internetu. Nie wydaje mi się aby w obecnej sytuacji ekonomicznej i politycznej wojna wisiała w powietrzu, albo pojawiały się choćby małe sygnały na jej widmo, jednakże zawsze warto mieć alternatywę gdzie można by ewentualnie zamieszkać.

Popularnym krajem i celem podróży chcących uciec od Europejskiego zgiełku jest odległa Nowa Zelandia. Ta odległa od kontynentu wyspa zyskała przez lata miano najbezpieczniejszej przystani, w tym państwie populacja ludzi jest niższa niż populacja bydła. Określenie „Nowa Zelandia bezpieczną przystanią” stało się popularne w czasach globalnego kryzysu który dosięgnął gospodarkę w 2008 roku. Po 10 latach od kryzysu w obliczu wielu ataków terrorystycznych w Europie kraj ten nadal leży w swerze zainteresowania najbogatszych ludzi na świecie i jawi się jako jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, miejsc w których warto zamieszkać aby spokojnie żyć.

Kraj ten przez długi czas był postrzegany jak izolujący się z czasem jednak to położenie w oddaleniu od reszty świata stało się swoistą zaletą Nowej Zelandii. Czynnik odległości w niepewnym świecie zalewanym przez islamistów staje się niewątpliwą zaletą tego kraju.

Nowa Zelandia jest dwa razy większa niż Anglia pod względem powierzchni, ale zamieszkuje ją o 10 razy mniej ludzi. Kraj ten może pochwalić się w pełni demokratycznym ustrojem, brakiem korupcji na szczeblach rządowych, pokojem i słynie z zadowolenia mieszkańców z życia właśnie w tym miejscu. Gospodarka tego kraju oparta jest na rolnictwie i turystyce, jej wartość szacuje się na około 180 mld dolarów.

Sa jednak i minusy wysokiej jakości życia w tym kraju, za sprawą wysokiej pozycji w rankingach koszt przeprowadzki tam jest bardzo wysoki, średnia cena domu na Nowej Zelandii to 750 tysięcy dolarów. Co niestety sprawia, że kraj nie jest dostępny dla wszystkich.

Jednak z pewnością jest to dobry wybór rozpatrując to w kontekście gdzie uciekać z polski w razie wojny.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał