Marketing, reklama, promocja

Komu jest potrzebny raport danych pozafinansowych

Więcej szczegółów o tworzeniu raportu danych pozafinansowych. Kliknij tu.

Raporty danych pozafinansowych są coraz częściej tworzone przez różne przedsiębiorstwa. Na ich opracowanie najchętniej stawiają wiodące korporacje – publiczne kompanie lub międzynarodowe firmy, lecz spotyka się je także w nieco mniejszych spółkach. Najpopularniejszym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, czyli raport odpowiedzialności socjalnej. Z informacji, które w nim znajdziemy można dowiedzieć się przykładowo jak rozkładają się proporcje płci na kluczowych stanowiskach kierowniczych, jak istotna jest dla firmy troska o przyrodę oraz w które kampanie charytatywne się angażuje. Czemu zatem warto opracować raport danych pozafinansowych? O czym nie zapominać przy jego wydaniu, by przyniósł spodziewane skutki?

Korzyści z opublikowania raportu danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto postawić zwłaszcza z uwagi na wizerunek firmy. Publikując raport CSR kreujemy image firmy odpowiedzialnej, a to wpływa zarówno na wzrost ilości klientów, jak i brak trudności z przyznaniem ewentualnych kredytów. Raport danych pozafinansowych poza tym pozwala na stworzenie związków z miejscowymi społecznościami i władzami, co jest bardzo istotne dla wszystkich firm – zarówno lokalnych przedsiębiorstw, jak i ogólnoświatowych holdingów.

Publikacja raportu danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da oczekiwane rezultaty tylko wtedy, gdy jego dane opublikujemy w przystępnej wizualnie formule. Z tego względu po przygotowaniu informacji, dobrze powierzyć przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej agencji graficznej. Tym sposobem potencjalni klienci szybko znajdą najistotniejsze dane, co w ogromnej mierze wpływa na ich zdanie o firmie. Pamiętajmy również, że raport danych pozafinansowych jest elementem strategii kształtowania wizerunku firmy – powinien zatem być podobny do publikowanych przez nią pozycji promocyjnych.

Kontakt:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]