Ochrona zdrowia

Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Kup aparat ultradźwiękowy.

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]