Ochrona zdrowia

Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Terapia małżeńska UK - kliknij tu, aby leczyć się z właściwym specjalistą!

Każda para może popaść w rozmaite problemy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich problemach okaże się pomocna?

Do psychoterapeuty udają się pary borykające się z rozmaitymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niewiernością jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy partnerami pojawiają się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podłoża małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, aby efektywnie pokonywać trudności w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez trudu wyszukamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia terapię oraz podnosi komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Kontakt:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339