Ochrona zdrowia

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować uciążliwe i nierzadko groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce biegłego optometrysty

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się dużą efektywnością. Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dobierze właściwą procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowszy sprzęt diagnostyczny, zatem mogą zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący metodą przydatną w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry, a także innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie też z innymi kwestiami, jak np. pozbyciem się kaszaków czy ciał obcych z oka.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]