Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia zanieczyszczenia powietrza trafiła już do świadomości zwykłego mieszkańca naszego kraju i sporadycznie bywa lekceważona. Polacy zauważyli, iż czystość powietrza, które codziennie wdychamy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie. Aczkolwiek tak długo jak nie będą wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy może samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od uznanych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo występowania znacznej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń płuc podatni są głównie mieszkańcy metropolii oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery obfite ilości owych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu zredukować negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak np. AirFree, Blueair bądź LIFAair, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co istotne, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, często posiadają one także inne dodatkowe funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu dobierzemy urządzenie stosowne do danej kubatury pomieszczenia. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, więc bez ograniczeń daje się je przestawiać pomiędzy pokojami. Poza odfiltrowywaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one też grzyby oraz bakterie, które mogą być przyczyną szeregu chorób lub reakcji alergicznych, jak również groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje niczym niezakłócony sen. Niektóre urządzenia posiadają także czujniki wykrywające obecność CO2. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.