Ochrona zdrowia

Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

Sprawdź, gdzie kupić lasery wysokoenergetyczne.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia niemal wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, achillodynia czy naderwania ścięgien. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu haluksów, rwy kulszowej, dyskopatii szyjnej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]