Ochrona zdrowia

Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Dowiedz się więcej o urządzeniach do fali uderzeniowej na www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego ?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w medycynie sportowej, rehabilitacji, kosmetologii, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej działają między innymi w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, jak tzw. łokieć tenisisty, ostroga piętowa, bóle nadgarstka czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, co umożliwia prowadzenie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w 70-80% przypadków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]