Ochrona zdrowia Zakupy

Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Chcesz kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu? Skieruj się tutaj.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do presoterapii – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tak cyrkulację chłonki. Jest wiele wskazań do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Sporo opcji użycia urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą mobilnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. stany zapalne czy zakrzepica, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]