Ochrona zdrowia Uroda

Zabiegi flebologiczne – o skleroterapii

Więcej szczegółów o skleroterapii uzyskasz tu.

Żylaki to niezmiernie częsta przypadłość, którą wraz z wiekiem odkrywa u siebie ogromny procent osób dorosłych. Pomału społeczeństwo zaczyna rozumieć, iż leczenie żylaków nie powinno być już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe są bowiem także oznaką dolegliwości zdrowotnych dotyczących żył, np. uszkodzenia zastawek żylnych. Wskutek tego do centrów medycyny estetycznej raz za razem zgłaszają się pacjenci szukający metod ich redukcji. Jedną z nich jest skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg z użyciem nadzwyczaj cienkich igieł

Skleroterapia, którą na co dzień nazywa się również obliteracją żylaków, to dzisiaj wręcz standard w leczeniu pajączków naczyniowych, żylaków i żył siateczkowatych. Procedura ta polega na dożylnej iniekcji środka chemicznego (mającego formę płynu albo pianki), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków, przez wzgląd na stosowanie podczas zabiegu niezwykle cienkich igieł, praktycznie nie wymaga podania znieczulenia. Ilość nakłuć wykonywanych w trakcie zabiegu zależna jest od grubości żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapię wykorzystuje się jako samodzielną metodę leczenia żylaków, ale może ona także być dopełnieniem terapii prowadzonej chirurgicznie, ale też wykorzystuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Warto podkreślić, iż skleroterapia nie daje błyskawicznego efektu, stąd zazwyczaj przeprowadza się ją w seriach trzech lub więcej zabiegów, a ich ilość wyznacza lekarz opierając się na analizie stanu zdrowia każdego pacjenta.

Czy każdy może poddać się zabiegowi skleroterapii?

Jak w każdej procedurze medycznej, również w przypadku skleroterapii występują kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na choroby serca, miażdżycę tętnic kończyn dolnych oraz zakrzepicę żył powierzchownych. Lekarz nie wyrazi zgody też na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, jak również u pacjentów ze wykrytą skłonnością do alergii, w tym w szczególności na wykorzystywany w czasie zabiegu sklerosant.

Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]