Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Zalety posiadania urządzeń do oczyszczania powietrza

Nawet mieszkańcom niedużych miejscowości doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych oraz sankcji za utylizację w kominkach niebezpiecznych surowców (jak m.in. produkty z plastiku czy gumy) i funkcjonujący przez wiele lat brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych, doprowadziły do ogromnego zapylenia powietrza. Działa to negatywnie na zdrowie Polaków. Czy można w takim razie zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – zadbaj o czyste powietrze w Twoim domu

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa wysoko uprzemysłowione powinny koniecznie rozwiązać, jeśli zależy im na dobrym stanie zdrowia ich mieszkańców. Będzie to bez mała długotrwały i niełatwy proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż poprawi się jakość powietrza, można już teraz samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można całkowicie odfiltrować cząstki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większość drobnoustrojów i wirusów, powodujących niekiedy wiele problemów zdrowotnych. Plusy posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią w szczególności osoby borykające się z alergią bądź astmą, ale i osoby zdrowe błyskawicznie poczują pozytywny wpływ czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz urządzenie z stosownymi certyfikatami

Rezydenci silnie zindustrializowanych terenów czy też przebywający wzdłuż często uczęszczanych dróg powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które efektywnie poradzą sobie z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj w głównej mierze o przefiltrowanie cząsteczek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien też pozbyć się z niego nie tylko zarazków, zalążków grzybów oraz bakterii, ale też groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując urządzenie do oczyszczania powietrza, warto sprawdzić czy posiada ono najważniejsze certyfikaty.