Oświata Rozrywka

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie malowania akwarelami

kurs malowania akwarelami

Malowanie akwarelami jest popularną metodą twórczego przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym znakomitym, by czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu jest to wszak tylko metoda odprężenia się po ciężkim dniu lub pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednakże jeśli chcesz poznać nowe techniki, polecamy zgłosić się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – dla artystów-amatorów i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nieskomplikowanego do wykonania, ale jest wynikiem wielu czynników, o których młody twórca przeważnie mało co wie. Dużą rolę w samym toku tworzenia ma też koincydencja – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści obeznani w tej technice przenigdy nie mogą być przeświadczeni o tym, że malunek zawsze będzie idealnie taka, jak zaplanowali. Kurs malowania akwarelami to doskonałe miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie potrzebne podstawowe informacje niezbędne do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu chętnie widziani, niezależnie od tego, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin szczegółowo objaśniają cechy akwareli, różnorodność technik ich stosowania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt pracy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs malarstwa akwarelami?

W czasie popularyzacji internetu nie ma problemu, żeby wyszukać a następnie obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez kompetentnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej nauce technik artystycznych potrzebne są zalecenia, które kursanci otrzymują od dydaktyków w czasie tworzenia prac. Takie korekty pomagają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Poza tym lekcje z zespołem ludzi o pokrewnych pasjach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie potrzebne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w rzeczowej ocenie twórczości pozostałych kursantów, pomaga potem we właściwej ocenie własnych prac już odbyciu kursu.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]