Oświata

Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

kurs modelowania 3d, kurs blender

Świat rysunku bezustannie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody na rzecz wykonywania swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie znacznymi kosztami – można przecież ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Kursy Blender 3D najlepiej w jak najmniejszych zespołach

Korzystanie z dowolnego oprogramowania można opanować we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa nadzwyczaj frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które warto poprawić i sugerując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby odbywał się on w niewielkich zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także artystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie zdolnością poszukiwaną i cenioną w szczególności w branży projektowej, filmowej i gier wideo. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje zatem mnóstwo perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które potem można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu entuzjaści 3D i artyści, którzy chcą spróbować nowych form ekspresji czy też rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]