Oświata Podróże i turystyka Rozrywka

Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Góry są wspaniałe, ale też niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze masowo napływają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wyprawę szlakiem o wysokiej trudności. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcą nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z asekuracji, używania czekanu i survivalu

Najlepszą drogą, żeby pozyskać niezbędną wiedzę jest odbycie wszechstronnego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w przypadku przeróżnych niefortunnych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo zasady prawidłowego działania w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma kilkunastoletnie doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w małych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają pięciu- osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni efektywnie przyswoić sobie pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]