Oświata

Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

Potrzebujesz szczegółowych informacji o kursie rysunku architektonicznego Kraków? Dobrze trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa dużo czynników – głównie fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Aby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale też umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. Podczas kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w stworzeniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko nauka rysunku, ale również wskazówki profesjonalistów, które pozwolą przyszykować się odpowiednio do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi lub za granicą). Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego zobaczą, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]