Oświata

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

adobe photoshop kurs, digital painting kurs

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku stara się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Jakie narzędzia do malarstwa cyfrowego wykorzystują współcześni artyści

Istnieje sporo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo iż został stworzony jako narzędzie do obróbki zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem game devów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, temperą lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z autorem kursu

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz potrzebne triki stosowania pędzli, należy zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]