Podróże i turystyka Sport

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje uzyskasz tutaj.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć także o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa także samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Shishapangmy lub Manaslu

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]