Podróże i turystyka Sport

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Na tej stronie znajdziesz pełną ofertę wypraw.

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte trudności mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Największą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość miłośników gór nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]