Podróże i turystyka Sport

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

trekking w dolomitach

Zwolennicy czynnego wypoczynku na pewno znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Zdecydowanie są one oszałamiające, jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj sportu z czasem chcą doświadczyć znowu podekscytowania płynących z ekskursji po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się olśniewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą ilością baszt skalnych, turni i poszarpanych grani, które w czasie dnia pod wpływem słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nie dziwi więc, iż w 2009 roku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, bardzo spadziste stoki i wiele urwisk, wyznaczono w nich też mnóstwo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

Szczyty Tre Cime i Averau – co można podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu bez wątpienia urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji i sposobów poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże ten, kto weźmie w niej udział zapewne będzie ją pamiętał do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto i Tofany.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]