Podróże i turystyka Sport

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Szukasz korzystnej oferty trekkingu górskiego? Nie czekaj! Kliknij tutaj.

Górskie wypady mogą mieć wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji i co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób z doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się mało komfortowych warunków obozowania w trakcie długiej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, bałkańskie Góry Przeklęte, a także wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]