Podróże i turystyka Rozrywka

Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Jeśli interesuje Cię dobra oferta aktywnych wakacji dla singli, wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień urlopu chcą zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne szykują ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – wyprawy dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać rozmaite zakątki Polski oraz świata z całkiem innej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie zazna z pozycji wygodnego siedziska na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to również pierwszorzędna okazja, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, gdyż w wielu przypadkach łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania zasad przeżycia w określonym terenie. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w razie lawiny. Warto też nadmienić, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wycieczki dla aktywnych to nie tylko góry w Polsce

Atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i odwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez trudu poradzą sobie także w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]