Podróże i turystyka Sport

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak korzystnej oferty wycieczki na Kilimandżaro!

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie dużej części globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niecodziennych doznań z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Globtroterów przyciągają głównie niesamowite widoki, kurczące się już lodowce, a także sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zakupić medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]