Rachunkowość i finanse

Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Szukasz korzystnej oferty internetowej wymiany walut? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.kantor.pl.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze do tej pory działają sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Jednakże w ekspresowo przeobrażającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Plusy kantoru online

Operacja w kantorze online jest równie prosta jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest głównie to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłej doby. Drugim i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne oraz instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują także kilka innych usług lubianych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wówczas, gdy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców i pracowników zagranicznych

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę oraz ogromną swobodę w zarządzaniu kapitałem. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki w obcej walucie i osoby pracujące lub uczące się poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Kontakt:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]