Rachunkowość i finanse

Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek przeróżnych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, gotówkowy, samochodowy i mieszkaniowy. Za sprawą konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale również parabanki, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie.