logo

„Słodka” umowa

Kermit, uczeń drugiej klasy rolniczej w średniej szkole ogólnokształcącej, był od kilku już lat właścicielem lochy, od której odchowywał i sprzedawał prosięta. Zwierzęta te trzymał na farmie swojego wuja, któremu zwykł pomagać w każdym wolnym czasie. Matka Kermita zmarła przy jego porodzie, a ojciec zginął w Wietnamie, stąd wychowany był przez swoją babkę i wujków.

W związku z nabytą wiedzą w ramach przedmiotu „kreowanie młodego przedsiębiorcy” Kermit podjął się realizacji nowego przedsięwzięcia, jakim była uprawa słodkiej kukurydzy, licząc oczywiście na dodatkowe zyski. Z pomocą swoich opiekunów i nauczyciela przedmiotu wydzierżawił w pobliżu, od podeszłego wiekiem farmera, 1,2 ha gruntu. Z wcześniej zaoszczędzonych pieniędzy zakupił nasiona i nawozy, a z wujem zawarł umowę, że za pożyczane maszyny do uprawy i zbioru odpłacał mu będzie swoją pracą. Przedsięwzięcie to już w pierwszym roku okazało się dla niego sukcesem. Stąd przez następne kilka lat kontynuował tę współpracę wykorzystując nadwyżki kukurydzy, nie sprzedane na rynku, w żywieniu świń. Wkrótce też zdobył dyplom doświadczonego farmera w stanowym konkursie dla młodych przedsiębiorców.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Bardzo mi miło, że jesteś na moim blogu, znajdziesz tutaj informacje dotyczące finansów i rachunkowości. Prowadzenie bloga to jedna z moich pasji, dlatego staram się tu często coś nowego wrzucać! Mam nadzieję, że spodobają Ci się treści jakie tu zamieszczam i będziesz często do mnie zaglądał