Uroda

CGF – zabieg z zastosowaniem czynników wzrostu skóry

Potrzebujesz informacji o zabiegu CGF w Kielcach? Dobrze trafiłeś!

Gdy skóra traci jędrność i pomału zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki, mnóstwo osób zaczyna rozmyślać jak wstrzymać bezlitosny proces starzenia się. Z pomocą różnorodnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, pośród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym stosowane są skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste, możliwa jest rewitalizacja komórek skóry szyi, twarzy, dekoltu, a nawet dłoni. Mając na uwadze fakt, że preparaty wykorzystywane do iniekcji skóry w trakcie zabiegu CGF wytwarza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten zestawiany jest z “wampirzym liftingiem”.

Zabieg CGF – jak przygotowuje się preparat z czynników wzrostu?

Przed przystąpieniem do zabiegu CGF, lekarz pobiera od pacjenta krew (w przybliżeniu 30 ml). Do probówek z pobraną krwią dodaje się antykoagulant, a w następnej kolejności umieszcza się je w separatorze komórkowym i odwirowuje przez kilkanaście minut. Po odwirowaniu w probówkach widać wyraźnie wyodrębnione warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), komórek macierzystych CD34, osocza bogatopłytkowego (CGF) oraz płytek krwi, z czego podczas zabiegu CGF niezbędne są jedynie trzy pierwsze. Specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego użyte jest osocze ubogopłytkowe, a następnie znad wyodrębnionej warstwy krwinek pobiera czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Końcowy preparat, którym ostrzykuje się skórę pacjenta przy użyciu kaniuli, uzyskuje się przez połączenie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi z przestygłym żelem albuminowym.

W jakich interwałach przeprowadza się zabiegi CGF?

Zabieg CGF minimalizuje drobne zmarszczki, rewitalizuje i odżywia skórę oraz podnosi jej napięcie. To m.in. zasługa zawartych w preparacie komórek macierzystych, które powodują zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Osoby, które chcą poddać się zabiegowi CGF, powinni mieć świadomość, iż w pierwszym etapie przeprowadza się go trzykrotnie w interwale co 6 tygodni, a następnie lekarze zalecają powtórne zabiegi średnio co pół roku.

Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]