Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Witryny www

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Jeżeli chcesz zlecić czyszczenie malware WordPress, skieruj się na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn oraz sklepów internetowych działających z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny malware, konieczne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Witryna internetowa rozsyła spam? Logowanie jest uniemożliwione? Treści na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? To jedynie kilka z popularnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku wymagane jest natychmiastowe działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specjalistom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony internetowej?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo dalszych infekcji. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja była powodem włączenia strony do spisu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć też wymagane działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo istotne, ponieważ usunięcie wszelkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, że analogiczna sytuacja nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]