Rachunkowość i finanse Usługi

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem sporych problemów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na etat, a ich szefowie często nie są gotowi odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy specjalistom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż skutkiem potencjalnych kontroli prowadzonych przez US nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o komforcie, jaki daje taka współpraca. Dziś nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się sugerować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie ceny obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]