Nie wszystkie choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub koron, znacznych ubytków zębów, uszkodzonych kości i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Które metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, by leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.
Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?
Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również atmosfera w poradni i podejście stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub w gronie bliskich.