Usługi

Co warto wiedzieć o badaniach wysokościowych

Na www.badaniabielsko.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko.

Wielu z nas pracę na wysokości utożsamia zwłaszcza z czyszczeniem okien w wysokościowcach czy serwisowaniem kominów. W myśl uchwalonych w Polsce przepisów są to jednak wszelkie zadania przeprowadzane na wysokości wyższej niż jeden metr. W sytuacji, kiedy prace odbywają się minimum 3 metry nad ziemią, niezbędne jest zaś przejście specjalistycznych badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W których placówkach są wykonywane? Jakie choroby sprawią, że nie zaliczymy badań wysokościowych?

Badania wysokościowe – gdzie się udać?

Badania wysokościowe można przeprowadzić odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie otrzymamy skierowania na badania specjalistyczne. Po ich przejściu – jeśli rzecz jasna wyniki będą odpowiednie – otrzymamy zaświadczenie pozwalające na działania na wysokościach. Bywa jednak, że na przeprowadzenie badań wysokościowych nie mamy dużo czasu – w podobnych sytuacjach najlepiej zrobimy wybierając się sami do okulisty, laryngologa i neurologa w celu wykonania badań, zaś potem przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej zgłosić się na badania do wyspecjalizowanej poradni.

Badania wysokościowe – co będzie zbadane?

Badania wysokościowe powinny wykryć schorzenia, które sprawiają, iż praca na wysokościach staje się niebezpieczna. Do kluczowych tego rodzaju chorób należą w szczególności padaczka oraz zaburzenia równowagi, wady oczu (a konkretnie – potrzeba noszenia okularów (mimo że możemy to wyeliminować wykorzystując soczewki kontaktowe), a także zez. Specjalista ma prawo też odmówić wystawienia orzeczenia, jeśli mamy zaawansowaną hiperglikemię lub zmagamy się z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy powtarzać co trzy lata, natomiast osoby po pięćdziesiątce – co 12 miesięcy.

Kontakt:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]