Usługi

Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Jeżeli potrzebujesz zamówić uszczelnianie okien, skieruj się na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie lokatorów w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed wilgocią i mrozem, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]